RSS

Cechy, jakie powinna posiadać nowoczesna lodówka

WP | 2017-01-20 (19:13) | 0 opinii

drukuj A A A

lodówka samsung chef
(fot. Materiały prasowe)

Sercem domu jest kuchnia, dlatego tak wiele osób przykłada dużą wagę, by była ona funkcjonalna i wygodna. Najważniejszym elementem należącym do kuchni, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne życie jest lodówka. Mimo że wielu konsumentów przykłada wagę do jej zakupu, warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z jej najważniejszymi cechami.

Zapewne większość z was wie, czym jest side-by-side oraz No Frost. Jeśli nie, to wystarczy kliknąć w nasze odnośniki i sprawa szybko się wyjaśni. Na tym jednak temat się nie kończy, to dopiero początek przeprawy przez najróżniejsze funkcje. Aby zainteresować klientów swoim sprzętem, firmy prześcigają się w opracowywaniu nowych funkcji i "uzbrajają" w nie kolejne modele lodówek. Nim wybierzecie się do sklepu, warto szybko się podszkolić i wiedzieć, na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę.

Według raportu "Obowiązki domowe Polaków", większość z nas wybiera lodówkę pod względem pojemności. Taką odpowiedź wskazało aż 69 proc. ankietowanych. Przede wszystkim wynika to faktu, że spora część osób praktykuje robienie dużych zakupów raz w tygodniu, więc chłodziarko-zamrażarka musi to wszystko pomieścić. Na kolejnym miejscu badani wskazali ex aequo oszczędność energii i cenę - prawie 7 na 10 ankietowanych, uznało te aspekty za istotne przy zakupie sprzętu.

(fot. mat. prasowy)

Bogate wnętrze

Mowa tu oczywiście o wszystkich wewnętrznych udogodnieniach. Począwszy od rozmieszczenia półek, a skończywszy na kratkach na wino, pojemnikach na warzywa, stojakach na jajka i innych drobnych, aczkolwiek istotnych usprawnieniach. Według raportu, dla Polaków najbardziej istotne są szuflady, twierdzi tak 45 proc. ankietowanych. Pomagają one uporządkować nasze artykuły spożywcze, ale także zapewniają, że żywność będzie lepiej przechowywana.

Okazuje się, że producenci ciągle prześcigają się w pomysłach mających na celu ułatwienie korzystania z lodówek. Co ciekawe, w niektórych zamrażarkach, oprócz szuflad, możemy znaleźć dodatkowy schowek przeznaczony do "magazynowania" kostek lodu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że lód nie przyjmie zapachów z lodówki. Ponadto, taki pojemnik może mieć jeszcze inne zastosowanie. Możemy tam zamrażać drobne owoce lub warzywa i wyeliminować ich sklejanie się. Inni zaś, proponują klientom specjalne profilowane półki na butelki, dzięki lekkiemu pochyleniu uniemożliwiają wylanie się płynu.

Panowie zwracają uwagę na design i głośność sprzętu

Niestety, dodatkowe programy, podobnie jak design i intuicyjny wyświetlacz znalazły się na szarym końcu - jako najmniej istotne aspekty zakupu lodówki - wskazało je 22 proc. badanych. Co ciekawe wygląd lodówki jest ważniejszy dla mężczyzn - aż 28 proc z nich zaznaczyło design jako istotną cechę przy wyborze nowej lodówki (w porównaniu do 16 proc. kobiet).

oceń
0
0
Podziel się

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!