Top 5 - najlepsze pralki slim do 1000 złotych

Top 5 - najlepsze pralki slim do 1000 złotych

Top 5 - najlepsze pralki slim do 1000 złotych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.03.2013 14:45

Pralka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarstwa domowego bez tego urządzenia. Co jednak zrobić jeżeli rozmiary naszego mieszkania nie pozwalają na umieszczenie w nim pralki o standardowych wymiarach?

Z tym problemem mogą spotkać się nie tylko mieszkańcy kawalerek. Niewielka łazienka i brak możliwości podłączenia pralki w innym pomieszczeniu nie jest jednak sytuacją bez wyjścia. Oprócz standardowych pralek producenci oferują także tzw. pralki „slim”, które charakteryzują się znacznie mniejszymi wymiarami, pozwalając na zaoszczędzenie sporej przestrzeni. Chociaż w tę kategorię wliczają się już urządzenia o głębokości nie większej niż 5. centymetrów, w naszym rankingu postanowiliśmy zebrać wyłącznie "najchudsze" egzemplarze dostępne na rynku – ich głębokość ledwo przekracza 30 centymetrów. Jak się okazuję, wśród tego typu sprzętu AGD znaleźć możemy urządzenia łączące wysoką jakość, szeroki zakres funkcjonalności i atrakcyjną cenę. Najlepsze pralki slim zebraliśmy w poniższym rankingu.

Miejsce 5 - Whirlpool AWG 3102 C

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pierwszym kompromisem, na który muszą pójść projektanci płytkich pralek, jest zmniejszenie pojemność. To oczywiste, że w pralce takiej jak Whirlpool AWG 3102. mającej zaledwie 36 centymetrów głębokości, nie będziemy w stanie zmieścić takiej samej ilości prania, co w standardowych modelach głębokich na 60-70 centymetrów. Opisywany model pomieści pranie o wadze 3,5 kg, co powinno być więcej niż wystarczające dla ludzi mieszkających samotnie - duże rodziny musiały by prać ubrania partiami.

Pralka Whirlpool AWG 310. C pracuje w klasie energetycznej „A+”, co pozwala określić ją mianem energooszczędnej. Z kolei zastosowana w urządzeniu technologia Eco Ball pozwala na optymalne wykorzystanie środków piorących – specjalna kula umieszczona w przewodzie odpływowym zapobiega wydostawaniu się detergentu z pralki w czasie prania. Klasa efektywności prania oceniona została wysoko - na „A”, odbiega od niej natomiast klasa efektywności wirowania „C”. Pralka oferuje 15 programów pracy, a także funkcję opóźnienia startu, pozwalającą zaprogramować rozpoczęcie pracy urządzenia do 7 godzin wprzód. Posiada także zabezpieczenie blokujące drzwi przed dziećmi oraz elektroniczne sterowania z panelem LCD.

Miejsce 4 - Zanussi ZWO 3101

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pralka Zanussi posiada identyczne parametry efektywności co poprzedzający ją model Whirlpool, jest jednak płytsza o dodatkowe trzy centymetry, przy czym nie miało to wpływu na jej pojemność –. również w tym przypadku bęben pomieści 3,5 kilograma prania. ZWO 3101 posiada także więcej programów pracy, w tym m.in. „sport”, pozwalający na przepranie lekko zabrudzonych tkanin w niskiej temperaturze.

Pralka posiada automatykę wagową - funkcja Fuzzy Logic automatycznie dostosowuje parametry prania do wielkości wsadu, co pozwala na zmniejszenie zużycia wody i energii w przypadku prania przy niepełnym obłożeniu bębna. Urządzenie posiada także funkcje równomiernego rozłożenia wsadu, co zmniejsza stopień zagniecenia pranych tkanin, aby ostatecznie ułatwić ich późniejsze prasowanie. Tak jak i większość modeli w rankingu, także i Zanussi ZWO 310. pracuje z maksymalną prędkością 1000 obrotów na minutę. Elektroniczne sterowanie urządzeniem, w tym i zaprogramowanie opóźnionego o 16 godzin startu, ułatwia panel z dużym wyświetlaczem LCD.

Miejsce 3 - Samsung WF0350N1V

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Trzecie miejsce na podium zajmuje pralka Samsung WF0350N1V. Chociaż oferuje mniej programów, wyposażona została w delikatny dla tkanin bęben „Diamond”. mieszczący do 3,5 kilogramów prania. Pralka działa w klasie energetycznej „A+”, posiada efektywność prania „A” i wirowania „C”.

Urządzenie oferuje automatykę wagową Fuzzy Logic, to znaczy, że w zależności od ilości prania, automatycznie dobierze takie parametry jak poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika. Użytkownik skorzystać może także z przydatnej, zwłaszcza przy twardej wodzie, funkcji dodatkowego płukania. Samsung WF0350N1. posiada system samodiagnozujący i samoczyszczący filtr. Start urządzenia można opóźnić o 19 godzin.

Miejsce 2 - Indesit IWUD 4125

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pralka Indesit pracuje w niższej klasie energetyczne niż poprzedzające ją modele, posiada jednak inne zalety, który pozwoliły umieścić ją na wyższym miejscu w rankingu. Po pierwsze posiada większą pojemność - do 4 kilogramów, przy zachowaniu bardzo małej głębokości - 3. centymetrów. W porównaniu do poprzedników charakteryzuje się także o klasę wyższą efektywnością wirowania, a pracuje z maksymalną prędkością 1200 obrotów na minutę.

Indesit IWUD 412. oferuje 16 programów, z czego warto zwrócić uwagę na szeroką gamę ustawień sportowych (w tym do prania obuwia) czy program „Outdoor”, przeznaczony do prania nowoczesnych tkanin syntetycznych, takich jak Gore-tex, nylon czy mikrofibra. Z kolei funkcję „Eco Time” można połączyć z dowolnym programem, aby zmniejszyć ilość pobieranej wody i energii w przypadku prania mniejszej ilości rzeczy. Pralka pozwala na zaprogramowanie startu do 24 godzin do przodu, co umożliwia pranie w najkorzystniejszych taryfach energetycznych. Posiada elektroniczne sterowanie i niewielki wyświetlacz elektroniczny.

Miejsce 1 - Beko WKB 51031 PTM

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pralka Beko jest może najgrubszym modelem w zestawieniu, ale dodanie jednego centymetra pozwoliło projektantom na zwiększenie pojemności bębna aż do 5 kilogramów! Dzięki temu jest to model o najkorzystniejszym stosunku rozmiarów do ładowności w naszym zestawieniu. To, w połączeniu z wysoką klasą energetyczną, efektywnością prania oraz zastosowanymi technologiami, zapewniły Beko WKB 5103. PTM pierwsze miejsce w naszym rankingu.

Wśród jedenastu dostępnych programów warto zwrócić uwagę na program „Baby Care”, stworzony specjalnie do prania ubranek niemowlęcych i odzieży osób cierpiących na alergie skórne - pranie odbywa się w większej temperaturze, a do tego jest dodatkowo płukane. Z kolei funkcja „Pupil”. sprawdzi się u posiadaczy zwierząt domowych – po jej zastosowaniu pralka znacznie skuteczniej oczyści ubrania z sierści. Beko WKB 51031 PTM działa w klasie energetycznej A+, a system automatycznej kontroli zużycia wody dobiera jej dokładnie tyle, by w zależności od wagi i rodzaju tkanin zapewnić jej optymalne wykorzystanie. Z kolei za lepsze wykorzystanie detergentu odpowiada technologia AquaFusion, która blokuje odpływ i dzięki temu zwiększa efektywność prania. O bezpieczeństwo użytkowania urządzenia dba zabezpieczenie przed dziećmi i ochrona przed skokami napięcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)