RSS

Bora 2 - odkurzacz wodny MPM w rozsądnej cenie

WP.PL | 2012-10-23 (12:15) | 8 opinii

drukuj A A A

(fot. Materiały prasowe)

Inżynierowie firmy MPM przedstawiają nową wersję swojego flagowego produktu. Bora 2 jest połączeniem cech pierwszego modelu z dodatkowymi funkcjami.

Odkurzacz jest wyposażony w płynną regulację mocy ssania. Jeżeli chcemy jedynie odświeżyć lekko zakurzoną powierzchnię moc ssania należy ustawić na najniższy poziom, co z wpłynie na zmniejszenie zużycia energii oraz zminimalizuje niedogodności wynikające z natężenia dźwięku emitowanego przy najwyższych prędkościach obrotowych.

Urządzenie posiada nowe gumowe koła, pozwalające na ciche przesuwanie urządzenia, bez obawy o zarysowanie delikatnych powierzchni. Dodatkowo dłuższa rura teleskopowa, wyposażona w system składania, zwiększa zasięg odkurzacza do ponad 9 metrów. Takie rozwiązanie daje możliwość pozbycia się kurzu nawet z najdalszych zakątków mieszkania, bez konieczności uciążliwego przepinania kabli do kolejnych gniazdek. Wyposażenie Bory 2 zostało wzbogacone o dwie końcówki: delikatną, przeznaczoną do czyszczenia parkietów oraz małą turboszczotkę. Szczotka parkietowa z miękkiego włosia osadzona na filcowych kółkach, zadba o najbardziej wymagającą drewnianą podłogę. Okaże się również przydatna w przypadku innych powierzchni silnie narażonych na zarysowania. Z kolei mini turbo szczotka pomoże w odkurzaniu tapicerek, foteli, krzeseł czy kanap – miejsc, w których gromadzi się szczególnie dużo nieczystości, a dostęp do nich jest utrudniony.

(fot. Materiały prasowe)

Odkurzacz Bora 2 firmy MPM wyposażony w filtr HEPA oraz podwójny dyfuzor sprawi, że zassane zanieczyszczenia zatoną w wodzie i nie trafią z powrotem do pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia dezynfekcję powietrza - wydmuchiwane podczas całego procesu odkurzania powietrze ma być wilgotne i czyste. Dodatkowo dołączony do zestawu olejek zapachowy pozostawi przyjemny zapach świeżości w każdym pomieszczeniu.

Funkcje:
- odkurzanie dywanów, wykładzin i tapicerki
- 2-stopniowy system filtrowania
- pojemnik na wodę 1,2 L
- filtr HEPA z możliwością płukania
- metalowa rura teleskopowa
- regulacja siły ssania
- uchwyt do przenoszenia odkurzacza
- przewód zasilający o długości 5,5 m
- zasięg odkurzacza 9 m
- automatyczny zawijacz przewodu
- podciśnieniowe zamknięcie pojemnika

Wyposażenie:
- głowica podłogowo-dywanowa
- turbo szczotka
- mała turbo szczotka
- przystawka szczelinowa
- szczotka do żaluzji
- szczotka okrągła
- szczotka parkietowa
- uchwyt do umieszczania akcesoriów
- odświeżacz powietrza

Parametry techniczne:
- 230 V – 50 Hz max. 2400 W

Sugerowana cena detaliczna - 749 złotych

Odkurzacz Bora MPM MOD-07 w najniższych cenach na polskim rynku!

oceń
7
16
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [2]
~feel [2012-10-24 16:38]

Jednak najlepszym odkurzaczem jest bezapelacyjnie Rainbow, jedynym jego minusem jest niestety cena, która w USA wynosi $1000,- a w Polsce jest to $2000,- i jeszcze nie dadzą wszystkich końcówek dopóki nie namówisz 8 osób do prezentacji, żeby u nich jeszcze wciskać. Ale jak kogoś stać to najlepsze rozwiązanie. Daleko po Rainbole jest jeszcze tani Dyson, a później daleko nic-później są chińskie podróbki VAX i inne, ale to nie to już. A polski zelmer, który mógłby być przeciez dobry po tylu latach nawet jak ma jakieś 1800W to wcale nie ciągnie i nie da sie go używać. Taki Rainbow ma maleńką moc-jakieś tylko 1500W albo i mniej-ale odkurza niesamowicie-co technologia, to technologia. I mało prądu zużywa. Kupicie podóbke na 2400W, zapłacicie za prąd a oddacie komuś gratis bo sie okazuje że nie odkurza:P Po kiego w ogóle produkują takie pseudoodkurzacze?:P

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~oja [2012-11-22 14:56]

też mam ten odkurzacz od ok roku i moim zdaniem jest super! dzięki temu że jest wodny to nie wydobywa się syf i smrodek z filtrów na mieszkanie.polecam :)

odpowiedz

Ocena: -1 [3]
~siwyy250 [2012-10-24 18:30]

Przyjmuje za pewnik iz to taki sam chłam jak wszystkie produkty tej firmy.Swego czasu dałem sie nabrac na t.z.w robot kuchenny makabra.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Nictom [2012-10-24 17:43]

Z tego co wiem to nic ciekawego. To tak w skrócie. Wiele na jego temat można znaleźć w necie.

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~olo [2012-10-24 17:30]

Wolę ZELMERA Aquawelt, na dodatek za mniejszą kaskę. U mnie już 4 miesiąc śmiga i jest super. Jesteś Polakiem, kupuj polskie, takim sposobem będziesz mógł iść po podwyżkę. Nie jakieś MPM kupwać!

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~BORA 1 [2012-10-24 17:26]

Używam Bora poprzedniej generacji od ponad roku. Pracuje rewelacyjnie, gdyby nie był taki głośny byłoby to idealne urządzenie. Mimo wszystko nie chciałbym workowego, czyszczenie pojemnika nie jest bardzo czasochłonne a efekty są OK.

odpowiedz

Ocena: -1 [9]
~@ [2012-10-24 14:23]

Najwygodniejszy jest zwykły workowy odkurzacz. Przy wodnych i bez workowych jest duża zabawa z czyszczeniem filtrów.

odpowiedz