RSS

Top 5 - jednopalnikowe płyty indukcyjne. Najlepsze modele na letni wyjazd!

WP.PL | 2013-05-21 (13:06) | 12 opinii

drukuj A A A

Kuchenki jednopalnikowe są na pewno mniej używane niż kiedyś, gdy na polu namiotowym nie było żadnego baru i kiosku z czymkolwiek do jedzenia oprócz chipsów. Coraz więcej ludzi wyjeżdża by odpocząć i nie chcą się zajmować się w tym czasie gotowaniem dla rodziny. Jednak czasem jest to opłacalne, zwłaszcza kiedy jesteśmy w miejscu, gdzie najbliższa jadłodajnia oddalona jest o kilka kilometrów lub kiedy zasypało śniegiem nasz domek w górach i najbliższa droga do miasta jest nieprzejezdna.

Płyty indukcyjne z jednym palnikiem są dużo bezpieczniejsze niż butle gazowe, które mają ograniczoną pojemność, co jest ich głównym mankamentem. Kuchenki indukcyjne są bardzo ekonomiczne, jednak przy zakupie należy zwrócić uwagę jak bardzo, gdyż są tu znaczne różnice. Niemniej jednak są i tak bardziej energooszczędne niż klasyczne rozwiązania elektryczne.

Ciepło jest wytwarzane tylko w garnku, a nie na całej płycie. Płyta rozpoznaje wielkość naczynia i dostosowuje pole grzania do jego dna, przez co nie nagrzewa się cala kuchenka i trudniej się poparzyć. Ciepło wytwarza się jedynie w garnku, więc po zdjęciu naczynia płyta jest chłodna. Można dopasować temperaturę do tego, co akurat chcemy ugotować przez co nic się nie przypali jak na gazie. Nawet jeśli zapomnimy, że gotujemy, kuchenka się wyłączy automatycznie po upływie określonego czasu. Niektóre kuchenki mają funkcję Power Boost, która przyspiesza moc grzania o 50 procent, przez co gotowanie jest szybsze niż na kuchence gazowej.

Zobacz: Jak wybrać i kupić płytę indukcyjną?

Urządzenia tego typu wyglądają bardzo estetycznie i czasem nawet mogą zastąpić klasyczną kuchenkę dwupalnikową w kawalerce ze względu na swój niewielki rozmiar i bezpieczne użytkowanie. Niestety, kuchenki indukcyjne wymagają używania specjalnych garnków ze stali ferromagnetycznej.

5. Zelmer 41z012

(fot. Materiały prasowe)

Zelmer posiada 9-cio stopniową regulację mocy i 11 programów automatycznych, co jak na tak mała kuchenkę to prawdziwa sensacja, tylko czy potrzebna? Ta mini kuchenka indukcyjna ma takie bajery jak minutnik i dotykowy panel sterowania. Posiada blokady przycisków przed dziećmi. Jest mała i lekka, jak na turystyczną przystało, ale i stabilna. To wbrew pozorom ważny aspekt, bo przecież nikt nie lubi przewracać na siebie wrzątku.

Niestety to dość głośne urządzenie. Kuchenka wyłącza się automatycznie po zdjęciu garnka lub zalaniu płyty. Ze względu na ilość proponowanych programów będzie doskonała również do kawalerek i małych pomieszczeń, jako kuchenka codziennego użytku.

oceń
7
1
Podziel się

Opinie

Ocena: +5 [5]
~georg [2013-05-22 22:18]

Skąd ludziska biorą takie brednie: po zdjęciu garnka płyta pozostaje chłodna. Niech autor zagotuje wodę w garnku i dotknie płyty i zobaczymy, czy wtedy też powie, że jest chłodna. Normalnie ręce opadają gdy czytam taki pierdoły. Przecież płyta również się nagrzewa od garnka/patelni. Ciepło rozchodzi się wszechkierunkowo. Ponad to praktycznie każda płyta indukcyjna ma funkcję grzania względem temperatury, a tą można ustawić aż do np. 180 st. C. Niech teraz autor wymyśli, skąd płyta wie jaka jest temperatura w garnku? Może też indukcyjnie, skoro ma być chłodna.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~jagi [2013-05-22 23:23]

he,he dobre szajsung leader oczywiście no.1 tylko,że porównano go z produktami 2-3 razy tańszymi.

odpowiedz

Ocena: 0 [12]
~Krzysztof [2013-05-22 08:49]

Brak podstawowych informacji: moc elektryczna oraz cena.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +10 [10]
~ra [2013-05-22 09:12]

JEDNOSTREFOWE a nie jednopalnikowe, na litość boską....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~tyle w temacie [2013-05-22 14:07]

"Płyty indukcyjne z jednym palnikiem są dużo bezpieczniejsze niż butle gazowe, które mają ograniczoną pojemność" jak ma się bezpieczeństwo do pojemności butli tego nie nie wiem, nie wiem też o jaki palnik chodzi skoro to działa na zasadzie indukcji, wiem za to że wolę iść w las z butlą turystyczną niż 10cioma akumulatorami, może to i dobre w domkach kempingowych gdzie jest prąd ale pod namiot się nie nadaje, a skoro o bezpieczeństwie mowa to faktycznie od samej płyty się nikt nie poparzy ale od garnka/patelni już może, interesuje mnie wpływ pola magnetycznego czy on też nie jest szkodliwy?

odpowiedz

Ocena: 0 [6]
~Sens [2013-05-22 12:58]

Jak można porównywać kuchenki za 250 zł z tymi za 700 ?

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~Lejkowitz [2013-05-22 08:35]

Jednopalnikowe indukcyjne płyty długogrające?

odpowiedz